Broń ninja to przedmiot marzeń niejednego miłośnika sztuk walki. Miłośnicy Lego Ninjago  mogą przebierać w broni odpowiadającej czterem żywiołom. Są to bronie, których opiekunami stali się adepci Spinjitsu – Cole, Jay, Kai i Zane, a które wcześnie przyczyniły się do powstania Krainy Ninjago.

Kraina Ninjago chroniona jest nie tylko przez mistrzów Spinjitsu ale również przez cztery smoki żywiołów. Połączone ze sobą smoki żywiołów tworzą Ultra Smoka, który towarzyszy Ninja w trudnych sytuacjach.

Złote Bronie Spinjitsu

Miecz ognia włada ogniem. Miecz płoni, kiedy przecina powietrze – płonie, a jego ostrze jest nieposkromione i niebezpieczne. Wykonana została z wulkanicznego oddechu Smoka Ognia o imieniu Flame. Mistrzowie Spinjitsu mogą przemienić tę broń w Mieczocykl, wyposażony w Złote Ostrza.

Shurikeny Lodu przepełnione są mroźną siłą śnieżycy. Są w stanie zmrozić przeciwnika do szpiku kości. Shurikeny mogą przemienić się w Śnieżny Ślizgacz. Przed Zane’m Shurikenami opiekował się smok lodu o imieniu Shard.

Nunczako błyskawic to czysta energia – ze względu na główne spoiwo, jakim jest błyskawica. Jest to szybka i potężna broń. Z łatwością może się przekształcić w Burzowy Myśliwiec. Nunczako błyskawic opiekują się wspólnie ninja Jay i Smok Błyskawic o imieniu Wisp.

Kosa Wstrząsów to zdolna kosić drzewa i przesuwać góry broń należąca do Cole’a. Kosa Wstrząsów zmienia się w Gąsienicowego Szturmowca. Opiekunami Kosy Wstrząsów są Cole i Smok Ziemi o imieniu Rocky. Połączenie ze sobą Miecza ognia, Shurikenów Lodu, Nunczako Błyskawic i Kosy Wstrząsów daje Megabroń, która posiada moc tworzenia, odmładzania, a nawet przywracania zmarłych do życia. Została ona złączona ze Złotych Broni Spinjitsu przez Lorda Garmadona w Złotych Szczytach.

Te i jeszcze więcej zabawek z serii Lego Ninjago Mistrzowie Spinjitsu znaleźć można w ofertach sklepów stacjonarnych lub odwiedzić sklep internetowy z zabawkami.