Cały świat stoi dla naszych dzieci otworem. Jedni korzystają z niego od pierwszych dni, inni nieco ostrożniej, poznają różne zakątki świata co najwyżej palcem po mapie. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda jest w pewnym stopniu odpowiednia. Mamy jednak coś, co jest zdecydowanie lepsze od wspomnianej mapy. Globusy dla dzieci występują w coraz większej ilości wariantów i różnią się od tych, z jakimi przyszło pracować kiedyś nam, rodzicom. Dziś możemy spotkać globusy interaktywne, które pełnią przede wszystkim funkcje edukacyjne. Dużo większe, niż tradycyjne globusy znane ze szkół sprzed dziesięciu czy nawet trzydziestu lat. Jaki globus dla dzieci wybrać, by mogły w odpowiednim stopniu poznać świat nie wyjeżdżając poza granice naszego kraju? Zgłębiliśmy temat na tyle, by podpowiedzieć rodzicom, które globusy są teraz najmodniejsze i jednocześnie najskuteczniejsze podczas nauki.

Globusy dla dzieci – zabawa i edukacja

„Zachęcenie dzieci do zabawy z globusem? Misja skazana na niepowodzenie od samego początku”. „Dzieci posiadają obecnie tyle materiałów na smartfonie – po co im globus?” – usłyszeliśmy od rodziców, którzy byli sceptycznie nastawieni do zakupu globusów edukacyjnych. Czy aby na pewno ta misja jest skazana na niepowodzenie? Według nas nie. Coraz więcej marek stawia na globusy, dzięki którym dzieci mają okazję nie tylko długo się uczyć, ale przede wszystkim bawić. Nauka przez zabawę to najlepsze połączenie, jakie można sobie wyobrazić. Jednym z najlepszych globusów, który musicie mieć w swoim domu, jest model Alaysky od Dante. Posiada wszystko to, czego dzieci i sami rodzice oczekują od tego rodzaju materiałów zabawowo-edukacyjnych. Jest kompatybilny z aplikacją na smartfona, jego budowa wygląda efektownie, a sam globus posiada wszystkie potrzebne informacje, które niekiedy zaskoczą nawet dorosłych. Innym modelem wartym uwagi jest globus interaktywny od HH Poland, który po naciśnięciu odpowiednich przycisków, opowie o konkretnym kontynencie.

W ofercie wielu sklepów z zabawkami są jeszcze bardzo popularne puzzle 3D, także w postaci globusów. Warto więc zastanowić się nad zakupem któregoś z wyżej wymienionych modeli i zapoznawać nasze dzieci ze światem z każdej możliwej strony. Połączenie globusa z aplikacją na smartfona wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Ruszajcie do sklepów i uczcie Wasze dzieci przez zabawę!