Klocki są chyba najbardziej uniwersalną zabawką na świecie. Bawią się nimi chłopcy i dziewczynki niezależnie od wieku. Mnogość zestawów dostępnych na rynku, sprawia że możemy wybrać coś dla każdego dziecka, wszak każdemu podoba się coś innego.

Dla małych i dużych dzieci

Zestawy klocków są skierowane dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych kierowane są klocki o większym gabarycie, tak aby uniknąć zjedzenia elementów przez naszego malucha. Może to być skrajnie niebezpieczne. Klocki dla najmłodszych są również wykonywane z materiałów i pokrywane są farbą, która nie zagraża zdrowiu dziecka. Jak wszystkie zabawki dla dzieci muszą być atestowane i dopuszczone do sprzedaży przez odpowiednie instytuty. Starsze dzieci bawią się już klockami, które w zestawie mają mniejsze elementy. Należy jednak pamiętać, żeby zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe na zestawach, tak aby nasze dziecko w stu procentach czerpało przyjemność z zabawy danym zestawem klocków.

Co zatem kupić?

Lego, Cobi, Mega Blogs, Wader, Ninjago czy star wars? Które klocki wybrać dla naszej pociechy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy czym aktualnie interesuje się nasze dziecko. Najlepiej żeby samo wybrało, który świat chce odtworzyć z klocków w swoim pokoiku. Jak widać wybór jest naprawdę olbrzymi i dla każdego coś się znajdzie. Te oraz wiele więcej zestawów klocków każdego rodzaju możesz zamówić na stronie internetowej sklepu zabawkitotu.pl lub odwiedzić jeden z kilkunastu sklepów stacjonarnych w całej Polsce, które możesz znaleźć tutaj Sklepy z zabawkami świat zabawek – lokalizacje.