Nie wiesz, co kupić dziecku na urodziny? Klocki LEGO DUPLO będą najlepszym rozwiązaniem. Są to klocki stworzone specjalnie dla najmłodszych. Posiadają szereg zalet. Pomogą nie tylko stawać się coraz bardziej samodzielnym, ale przede wszystkim rozwiną jego sferę emocjonalną i intelektualną. Co takiego mają w sobie klocki LEGO Duplo, że wyróżniają się od konkurencji? Co mają, że zyskują coraz większą ilość fanów nie tylko wśród dzieci? Także dorośli coraz chętniej jako zabawkę edukacyjną dla najmłodszych wybierają właśnie klocki LEGO?

Klocki LEGO Duplo – jakie wybrać?

Patrząc pod kątem rodzica, klocki LEGO Duplo mają w sobie najważniejszą cechę, jaką dorośli powinni kierować się podczas zakupu zabawki dla najmłodszych. Jest to wysoki stopień bezpieczeństwa. Marka LEGO doskonale zadbała o to, by wypromować serię Duplo w taki sposób, by kojarzyła się z dojrzewaniem dziecka i gwarancją najwyższych standardów ochrony najmłodszych. Świadczą o tym zakończenia klocków bez ostrych krawędzi oraz wielkość każdego z nich. Dzieci w wieku zbliżonym do drugiego roku życia mają tendencję do połykania wszystkiego, co zmieści się do buzi. Klocki LEGO mają na tyle duże elementy, że żadnemu dziecku nawet nie przyjdzie na myśl, by skosztować któryś z klocków.

A co w takim razie dają klocki LEGO Duplo w sferze intelektualnej? Dzieci powyżej 2. roku życia zdobywają wiedzę znacznie szybciej niż we wcześniejszych stadiach rozwoju. Wszystko co usłyszą, zasmakują i zobaczą, może pozostać w ich głowie przez długi czas. Warto więc zadbać o to, by były to odpowiednie bodźce. I właśnie wtedy na scenę wkraczają klocki LEGO. To one mogą stać się pierwszym nauczycielem kolorów, kształtów oraz otaczającego świata, w zależności od tego, jaki motyw klocków wybraliśmy. Wreszcie LEGO Duplo mogą uczyć najmłodsze dzieci współpracy z rodzicami (dwulatek sam nie będzie w stanie ułożyć całego zestawu.) Te nieco większe wręcz przeciwnie – samodzielności (sześciolatek nie skończy budowy, zanim sam nie będzie w stanie jej stworzyć.) Podsumowując, klocki LEGO Duplo są idealnym kandydatem do tego, by uczestniczyć w rozwoju dziecka od drugiego roku życia. Spójrzmy na wyżej wypisane argumenty. Dzięki nim mamy pewność, że LEGO Duplo zjednają ze sobą niejedno dziecko, chcące poznawać kolejne, nieodgadnione strefy życia codziennego.